behemot

Co by tu polepszyć, poprawić

280 postów w tym temacie

Strefo, Administracjo, Władcy, czy jest szansa, że w nowej wersji kluczowy temat dla nowych"Przywitaj się" znajdzie się wyżej w hierarchii działów? Ja wiem, że są tematy ważniejsze i jeszcze ważniejsze działy, ale jeśli hali by nie było, to czy nowy użytkownik będzie musiał przeczesywać forum aż do tamtego działu.

Dobra propozycja! Trzeba przyznać, że pan, panie Obi, myśli podobnie jak admini i modzi. Mamy różne opcje spośród których wybieramy, ale na pewno jakaś forma wyróżnienia się pojawi.

[i to może nawet tak, że Wy o niej nie będziecie wiedzieć, bo będzie widoczna tylko dla niektórych ;D]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chciałabym ożywić tematy z ocenianiem, a nie likwidować. Przyznam, że miałam nadzieję, że przy zmianie silnika uda się to przenieść do profilu gracza dla wygody i szybkiego odnalezienia.
Bo ja jestem za ocenianiem. LARP to siłą rzeczy krótka sprawa na parę dni, tworząc sesję chcę by trwała miesiące i lata dlatego chce wybrać jak najlepiej. Jasne, cześć osób znam o części mam opinię i cześć w swojej głowie oceniłam (nie uwierzę, że ktoś nie dokonuje takich ocen), ale części nie znam i czasami warto posiłkować się ocenami innych.
A jeśli ktoś jest niezadowolony z opinii jaką ma zawsze może z nią polemizować/starać poprawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też mam troszkę wątpliwości co do kwestii pozbycia się "oceniania" i próby robienia ze Strefy środowiska gdzie "nie oceniamy, tylko gramy". Co wtedy z naszym konkursem na Najlepszy Post Miesiąca? To też w pewnym sensie ocenianie jakichś MG/Graczy za ich styl pisania, postać, jak się ich czyta - ergo, za to jak grają.

Nigdy nie traktowałam tych ocen w tamtym dziale jako jakichś strasznych stopperów czy coś. Przede wszystkim, tam są głownie stare oceny i mają je użytkownicy o większym stażu. Nie jest to tez temat specjalnie popularny, zwłaszcza ostatnimi czasy.

Mogłabym się też założyć że znajdą się nowi userzy na Strefie którzy nie wiedzieli że coś takiego mamy i jakoś wątpię by ten temat odstraszał nowych przed startowaniem w naszych sesjach albo przed rejestracją u nas.

No nie jest przecież szczególnie wyeksponowany, może troszkę szybciej go znajdziemy niż temat do przywitania się o którym wspominał Obi, ale wciąż.

No i.. szczerze? Ja zapomniałam że mamy coś takiego. :D

Ale może warto kogoś podpytać, czy miał takie odczucia zanim zdecydujemy się co z tym robić? W sensie, że uważa że nie jest godny grać z ludźmi co mają w tym temacie pierdzyliard dobrych ocen a on żadnej. Teraz chyba sobie troszkę zgadujemy, czy jest tak albo inaczej i z mojej perspektywy ciężko stwierdzić czy to jest problem że sobie istnieje czy nie.

Co innej Hala Szkoleniowa, która już w moim odczuciu odstrasza gdy nie ma żądnych MG szkoleniowych. To takie cmentarzysko tematów, które co jakiś czas zakłada nowy user i zazwyczaj dostaje nie sesję szkoleniową a odpowiedź że hala już nie działa. To chyba nie tak powinno działać, a przynajmniej nie tak działało, gdy się tam zgłaszałam kilka dobrych lat temu. ;)

Jej się w sumie pozbyć można, a przynajmniej schować póki nie znajdzie się kilku dyżurnych chętnych to prowadzić.

Baj de łej, dobra propozycja by temat powitalny jakoś przesunąć by był łatwiejszy w lokalizacji! Popieram. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze miałem wrażenie, że na podforum z opiniami/ocenami znaleźć można przede wszystkim informacje o stylu prowadzenia/grania, specyfice, quirks, potencjalnych punktach zapalnych i tym podobnych rzeczach, które zauważyli (współ)gracze/MG, co ma w sumie taką zaletę, że jak ktoś jakiegoś stylu prowadzenia/grania nie trawi, to może sprawdzić, czy aby ten ktoś nie jest opisywany jako w ten sposób prowadzący/grający. Oczywiście, można też usiąść i poczytać czyjeś wcześniejsze wyczyny na forum, ale tak jest szybciej. Więc o tyle jest to chyba spoko - acz Bogiem a prawdą ja nigdy chyba tego w ten sposób jeszcze nie wykorzsytałem; ale to też dlatego, że ostatnimi czasy gram głównie u MG, których kojarzę. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zasadniczo podzielam zdanie przedmówców. Znaczy, uważam, że jakkolwiek różnie bywa z żywotnością działu z ocenami, to jednak stanowi dobry feedback i informację o tym, jaki styl gry preferują gracze/MG. Ja sobie to bardzo cenię, bo choć nie miałam twórczego wkładu w ocenianie, to jednak informacje w nim zawarte mi się przydały, nawet do krytyczniejszego spojrzenia na swoje granie :D

No i jest to dział dobrowolny absolutnie i całkowicie, co czyni go demokratycznym przez tę nieobligatoryjność. I to jest fajne! Ktoś chce wziąć feedback na klatę, to może go dostać; jeśli ktoś nie chce - w żadnym razie nie musi. A ludzi przecież różne rzeczy motywują - dla niektórych są to terminowe odpisy, dla innych soczysta dawka feedbacku właśnie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dałoby się tak zrobić, ażeby logowanie na komputerze nie wylogowywało automatycznie z komórki mimo zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie"? Bo troszkę uciążliwe jak człowiek chce sobie z korka Strefę sprawdzić a tu weź się loguj...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Fumiko - ja wiem, że to najgorsza możliwa odpowiedź, ale mnie nie wylogowuje (klasyczne: u mnie działa), a korzystam ze strefy mobilnej na telefonie równie często, jak na komputerze. Więc problem może leżeć gdzieś po twojej stronie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed zmianą silnika tego nie było :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też jestem zalogowany z 2 kompów i telefonu i mnie nie wylogowuje. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam temat, bo mi to chodzi po głowie od dawna: w forum już jest zakodowane kto gra w jakich sesjach, i to działa dobrze, bo lista graczy i MG wyświetla się na odpowiednich podforach. A czy byłaby opcja zaimplementować odwrotność tej funkcji, czyli wyświetlać listę aktywnych sesji na profilu gracza? Wtedy można by szybko sprawdzić gdzie ktoś aktualnie gra i co prowadzi - bardzo ułatwiłoby to czasem szukanie odpowiedniego forum, kiedy coś się kołacze że ktoś gdzieś grał, ale co to było i gdzie (co mi na przykład zdarza się dość często)... a nie jest to szczególnie tajna wiedza, obecnie można się tego dowiedzieć po prostu żmudnie przeczesując forum i/lub aktywność użytkownika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam temat, bo mi to chodzi po głowie od dawna: w forum już jest zakodowane kto gra w jakich sesjach, i to działa dobrze, bo lista graczy i MG wyświetla się na odpowiednich podforach

Na pewno? Bo ja usunęłam gracza przez panel jakiś czas temu i się nie zaktualizowało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Nólanis napisał:

A czy byłaby opcja zaimplementować odwrotność tej funkcji, czyli wyświetlać listę aktywnych sesji na profilu gracza? Wtedy można by szybko sprawdzić gdzie ktoś aktualnie gra i co prowadzi - bardzo ułatwiłoby to czasem szukanie odpowiedniego forum, kiedy coś się kołacze że ktoś gdzieś grał, ale co to było i gdzie (co mi na przykład zdarza się dość często)... a nie jest to szczególnie tajna wiedza, obecnie można się tego dowiedzieć po prostu żmudnie przeczesując forum i/lub aktywność użytkownika.

Aktualnie nie widzę by jakiekolwiek narzędzia dostarczone nam z forum mogły to wspierać. Tak teraz próbuję sobie wyobrazić jak by to miało wyglądać i chciałabym się upewnić, czy dobrze złapałam ideę. 

Chciałaś żeby dla konkretnego nicka usera Strefy każdy mógł w jakiś sposób wyświetlić listę, zawierającą nazwy wszystkich sesji w których jest aktualnie graczem oraz te sesje oraz w których aktualnie jest MG. Więc, żadnych danych historycznych, nic o sesjach z Cienia, tylko to co teraz trwa, nie uwzględniamy także informacji o tym, że gracz został usunięty lub dezaktywowany z aktualnie trwającej sesji.

Teoretycznie, fajnie by było gdyby lista była listą hiperlinków odprowadzających do sesji, żeby spełnić warunek o szybkim wyszukaniu odpowiedniego forum. Plus, fajnie jak ta informacja wyświetla się gdzieś w profilu użytkownika Strefy, nie w jakimś osobnym narzędziu do którego wprowadzałoby się nazwę usera. 

Prawdę mówiąc nie widziałam jeszcze na oczy kodu Panelu, więc mogę sobie tylko tu pogdybać i uznać to za potencjalną rzecz do sprawdzenia jak już skończę zabawę z aktualnymi błędami. Daj znać jeśli źle coś zrozumiałam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, dokładnie o coś takiego chodzi. To by było spełnienie marzeń :]

PS. @Selyuna - panel z tego co kojarzę rozsypał się przy migracji na nowy silnik, więc fakt, wszystko działa "poprawnie" o tyle o ile, bo administracja jednak musi trochę rzeczy ręcznie ustawiać. Ale te funkcje gdzieś tam są. Chyba. Ja się nie znam.

Edytowane przez Nólanis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, Nólanis napisał:

PS. @Selyuna - panel z tego co kojarzę rozsypał się przy migracji na nowy silnik, więc fakt, wszystko działa "poprawnie" o tyle o ile, bo administracja jednak musi trochę rzeczy ręcznie ustawiać. Ale te funkcje gdzieś tam są. Chyba. Ja się nie znam.

Właśnie o to mi chodziło, że z tego co kojarzę to nie zostało naprawione. Nawet treść mojego zgłoszenia o podforum zaginęła i musiałam wszystko napisać w PW do Thorongila.

Swoją drogą kojarzy ktoś czy ten napis "rekrutacja zamknięta" gdy panel działał jakoś się zmieniał po otworzeniu rekrutacji albo znikał?
Bo teraz widzę że część nowych podfor tego nie ma a część ma. Czy to jest jakiś przeżytek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej, bo właśnie przeczytałam świetną scenę w jednej sesji, i niby mogę wybrać posta, którego bym chciała nominować, ale myk jest taki, że sam w sobie ten post jest dobry, ale nie jest WOW AWESOME KLĘKAJCIE NARODY. Więc pomyślałam sobie. Może konkurs na najlepszą scenę w przygodzie? Pomysł ten mile głaszcze moje erpegowe serduszko również dlatego, że promowałby to, co mnie najbardziej w erpegach jara, czyli wspólne kreowanie rzeczy.

(czy to jest pomysł z kategorii "weźmy się i zróbcie"? czy mówię że chciałabym/mogłabym to poprowadzić? nie wiem, ogólnie jest to pomysł, który rzucam, by zobaczyć co z tego wyniknie ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł brzmi fajnie, ale wydaje się, że nie ma co robić edycji miesięcznej tylko jak już co najmniej kwartalną by trochę nominacji pozbierać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z takich rzeczy, na dawnym forum mieliśmy konkurs na super bg i super npc i było to naprawdę motywujące. 

Chociaż konkurs na post miesiąca jest bardzo fajny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkurs na post miesiąca jest awesome, ale jakby tak mieć DWA awesome konkursy? :D

Z super BG i super NPC widzę ten problem, że żeby się z takowymi zapoznać to trzeba dużo przeczytać i w efekcie to może być konkurs na "która sesja ma najwięcej graczy", ale może się mylę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z okazji, że zbliża nam się za niecałe dwa miesiące koniec roku, więc może zrobilibyśmy wybory czy też ranking sesji roku 2017 na strefie? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sugestia: zróbcie osobny dział na "rekruty w celach formalnych" bo se człowiek nadzieję robi, że coś fajnego a tu doopa zbita.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Fumiko, wydaje mi się, że to nie ma sensu, bo byłby to po prostu dział świecący pustkami i mnożenie bytów ponad potrzebę. Takich rekrut powstaje raptem jedna na kilka miesięcy, czasem nawet na pół roku, więc imo nie ma to większego sensu :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No w ostatnich 2 tygodniach ze 3 były jak nie więcej :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od początku grudnia pojawiły się dokładnie dwie plus temat Zell, kontynuujący dawną sesję :P

W każdym razie, przejrzałam rekruty na życzenie na potrzeby tej dyskusji i naprawdę można te, które pojawiły się w ciągu roku policzyć na placach dwóch dłoni ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A i może do niektórych da się na ładne oczy wcisnąć, jak mi Therek się do WoDowej władował. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może po prostu dodawać nagłówek "formalna" przed jakimkolwiek opisem sesji? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz