Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

Aeth

Graczu, w co chcesz zagrać?

1592 postów w tym temacie

Tytułem wstępu, temat ten niech posłuży wszystkim graczom - obecnym, przyszłym, nowym, szukającym sesji - do wpisywania propozycji na przygody, w których najchętniej wzięliby udział. Jeśli jest jakiś system, w którym chciałoby się pograć - tu można o tym napisać. Jeśli ma się koncepcję na konkretną sesję (np. Warhammer detektywistyczny) - swobodnie można to tu zaznaczyć. Jeśli marzy się komuś jakiś śmiały pomysł - tu można się nim podzielić.

Niniejszym zachęcam do dzielenia się swymi sugestiami - ogólnie, szczegółowo, systemowo, albo w zarysie. Nie skupiamy się tu na działach, a na RPG/PBF generalnie oczko.gif

Celem tematu jest ujawnienie Waszych preferencji, chęci lub sugestii - słowem: zapotrzebowań, które mogą dostrzec potencjalni Mistrzowie Gry smile.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie preferuje sesje niebojowe, jeśli nie będzie w ogóle walki to tym lepiej, a jeśli już musi to w formie "pojedynku jedi" (nie ważna mechanika, ważne żeby wyglądało epicko). Zamiast tego kryminał, tkanie sojuszy, lub też ogólne poszukiwania są mi o wiele bliższe. Bardzo nie lubię fabuły, która zmusza graczy do czegoś w rodzaju "weź pierścień i wrzuć go do wulkanu", zamiast tego wole gdy postać może wybrać co chce osiągnąć, lubię gdy w grze mają znaczenie wszelkie cechy tła (znajomi, sojusznicy itp).

Fajnie było by też zagrać w sesji, w której zwyczajowa pbfowa kolejność fabuła -> postacie mniej więcej do niej, zostaje odwrócona, czyli najpierw powstają postacie i one wymyślają swój światły cel, a dopiero potem na podstawie ich historii zostaje stworzona fabuła i sama sesja.

System praktycznie jest mi obojętny, choć preferuje systemy elastycznej kreacji postaci, a nie system klas jak w DnD. Z tempa/długości postów minimum to na długość awatara, choć raz na jakiś czas miło zobaczyć bardziej opisowy post. Tempo to 1/tydzień (dłuższe posty) lub dwukrotnie szybciej (na awatar).

A teraz sesje jakich szukam:

1 ) Polityczna Intryga - gdzie gracze wcielaliby się w bardziej zamożne i wpływowe postacie, i uprawiali knucie przez duże K. Najlepiej gdyby wszystko w imię "prawie" słusznej sprawy, w celu wywołania rewolucji, ktora obali feudalny porządek i ogólnie uzdrowi świat. Systemy jakie imo pasują to: autorskie historyczne w czasach rewolucji francuskiej/Republiki Rzymskiej, Gasnące Słońca (niekoniecznie u progu 5. tysiąclecia), Star Wars d6. Bardziej jednak zależy mi na intrygowym charakterze sesji niż na konkretnym systemie.

2 ) Mage The Sorcerers Crusade - czyli linia Maga Wstąpienie w Mrocznych Wiekach, tu znowu opcja nie bojowa. Najchętniej gdyby sesja oparta była na ideologicznym konflikcie między Tradycją i Porządkiem Rozumu, z odrobinę zmienioną historią w której Porządek jest jeszcze mniej krwawy i niechętny "starym magom", aż do poziomu gdy w jednej misji mogą brać udział przedstawicieli obydwu frakcji (przy okazji zarzucając sobie wszystko co najgorsze).

3 ) Na granicy rzeczywistości - czyli świat z nutką paranormalną, ale przy zachowaniu ludzkiego charakteru protagonistów. Sesja głównie eksplorująca magiczny klimat, a jednocześnie będzie "o czymś". Systemy jakie by mi pasowały to: Nobilis (nie grałem, ale chce to zmienić), Świat Mroku: Odmieniec (s/n), dobrze by też pasowały mniej nadnaturalne systemy WoD Sorcerer, Oczami Duszy, Kinfolk. Jeśli już o WoDzie mowa, to nie raczej bez crossów (łaki bratające się z pijawkami, a fuj) oraz bez odwiecznej "walki o władze" (ile można).

4 ) Sesje podobne do książek Dukaja, a dokładnie Córki Łupieżcy, Perfekcyjnej Niedoskonałości, Extensy, lub Innych Pieśni. Ewentualnie większy odlschool z Solaris i Odyseją. Generalnie chodzi o bardziej klasyczne SF, bez naleciałości Space Operowych.

5 ) Na to jeszcze za wcześnie, ale Klanarchia to system, który chce przetestować.

Żeby nie było, czas mam na w porywach jedną sesje, a nie na wszystkie 5. Być może kiedyś, coś z tego poprowadzę, ale najpierw Exalted.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie od dawna ciągnie do klasycznego, ciężkiego, tudzież hardkorowo-klasycznego S-F. Ot, w miarę wiarygodna wizja przyszłości za kilkaset lat, przy założeniach że technika rozwinie się tak, jak to sobie teraz pi-razy-drzwi wyobrażamy. Wiadomo, podróże poza układ Słoneczny, eksploatacja bogactw naturalnych innych planet, jakieś kolonie, czy odkrywanie pozostałości starożytnych, pozaziemskich cywilizacji. Terraformowanie. Może być i sztuczna inteligencja. Brudne wnętrza kosmicznych frachtowców, zdezelowane stacje orbitalne i zapuszczone kolonie. Tu nauka i postęp, tam mafie i rozmaite "wspólnoty interesów" po drugiej stronie. Sytuacja polityczna - pełna dowolność. Od jednego, totalitarnego rządu światowego, po rywalizację kilku głównych mocarstw. Chociaż może złowrogich korporacji nie polecam, zwłaszcza tych japońskich, to cyberpunkowo ograny motyw ( oczko.gif ).

Żadnej magii, czy innej mocy. Psioniki też nie lubię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 ) Polityczna Intryga - gdzie gracze wcielaliby się w bardziej zamożne i wpływowe postacie, i uprawiali knucie przez duże K. Najlepiej gdyby wszystko w imię "prawie" słusznej sprawy, w celu wywołania rewolucji, ktora obali feudalny porządek i ogólnie uzdrowi świat. Systemy jakie imo pasują to: autorskie historyczne w czasach rewolucji francuskiej/Republiki Rzymskiej, Gasnące Słońca (niekoniecznie u progu 5. tysiąclecia), Star Wars d6. Bardziej jednak zależy mi na intrygowym charakterze sesji niż na konkretnym systemie.

Mamo! zeby2.gif W coś takiego chciałbym zagrać. Niekoniecznie, oczywiście, pod postacią historyczną albo konkretnych systemów. Uważam, że równie fajnym pomysłem byłoby rozegranie tego w jakimś prostym, acz konkretnym świecie fantasy. Pertraktacje między władcami państw, lordami, szlachcicami? Ucieszyłbym się smile.gif

Myślę, że trochę czasu należałoby poświęcić zorganizowaniu tego w praktyczny sposób, lecz "dla chcącego nic trudnego".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym chętnie zagrał w jakąś sensowną postapokalipsę. Najlepiej na bazie konkretnych systemów (Fallout, Neuroshima) a nie napisanego na kolanie świata autorskiego. smile.gif

Ewentualnie w Plansescape, ale to wysoka poprzeczka i raczej nie mam co marzyć.

EDIT do postu poniżej: a szukałem graczy (i szukam) do Fallouta tongue.gifoczko.gif

Edytowane przez Sekal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W postapokalipsę ja również bym zagrała - ostatnio zaczynam się nastawiać na Neuroshimę pod względem przeczytania podręcznika, a poza tym interesują mnie takie klimaty od dawna. Czytałam też parę opowiadań rozgrywających się w tych realiach, i dość mnie zaciekawiły. Nigdy nie grałam, ale właśnie bym chętnie zaczęła. Próbowałam parę razy przymierzać się do Fallouta, ale nie jestem w stanie przebić się przez pierwszą część gry, która byłaby najlepszym wprowadzeniem w świat...

Poza tym ciągle mogę jęczeć o Serenity RPG (system powstały na podstawie serialu Firefly, tak dla ścisłości powiem), którego zasmakowałam na Strefie w formie rekrutacji i może ledwie trzech postów. A to świetna space opera - western w kosmosie, barwny setting, ogromna dawka humoru oczko.gif

A będąc przy space operze - mile powitałabym sesję Star Wars w okresie Rebelii. Albo w innym okresie, w którym NIE MA Mocy, mieczy świetlnych i wszechpotężnych, niepokonanych i zawsze prawych Jedi. Jak na razie, to mi się przejadło oczko.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również postawiłbym na jakąś postapokalipsę. SW albo się nie dostałem, albo zdechło, żeby poprowadzić samemu jakieś WH 40k lub jakiegoś miłego, dobrego steampunka brak mi jeszcze pewności w pbf. Niemniej to jest to, co tygryski lubią (poza brykaniem ofkorz) krzywy.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam kilka typów, systemy licencjonowane.

1. Jakieś przyjemne, klasyczne heroic fantasy - takie na odprężenie, w klimatach książek Norton. Tylko proszę, niech to nie będzie kolejny system autorski!

2. Polityczna intryga brzmi ciekawie oczko.gif

3. WoD z nastawieniem na wszelkie odmiany Wampira. Najlepiej sesja, która przetrwa conajmniej kilka tygodni i będzie wymagała od graczy myślenia. Może być Łowca, może być Maskarada, Sabat, na wilczkach i magach się nie znam.

4. Nasz polski Monastyr.

5. iii... Warhammer - z ciekawym pomysłem na przygodę, również chętnie zagram.

EDIT:

6. Tym razem może być autorski - zagrałabym w sesję rozbitków na bezludnej wyspie. Typu Crusoe czy Cast Away (LOSTów nie oglądałam...). Przygodówka + walka o przetrwanie. Typowa sesja z nastawieniem na interakcje między postaciami.

Edytowane przez Veshiesse

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A oto co Koguś chce dostac od Św. Mikołaja:

Systemy:

1. Star Wars d6 (ale w jakimś normalnym okresie czyt. Rebelia, ew. trochę po i na litośc Lucasa nie tylko Jedi)

2. Gasnące Słońca

3. Deadlands

4. Fallout / Neuroshima (bardziej jednakże Fall)

5. Cyberpunk

6. Warhammer

7. Jakąś ogarniętą autorką też nie pogardzę

Konwencje/motywy (kolejnośc przypadkowa, z czasem pojawi się więcej):

Survival - walka o przeżycie, najlepiej nie przeciwko hordom wroga, bo na rozwałkę średnio mam ochotę. Wszelkiego rodzaju ucieczki ze zniszczonego statku, walka z wrogim środowiskiem, wymknięcie się

Intryga/polityka/dyplomacja - jednak trochę inaczej niż w wizji Behemota, gdyż jeśli chodzi o knucie wolałbym mniejszą skalę np. dwór jakiegoś władcy i próba zdobycia jak najwyższej pozycji lub nawet tronu.

Detektywistyczna - zarówno tradycyjne "kto zabił?" jak i "co się stało z naszym statkiem, z którym straciliśmy kontakt po drugiej stronie galaktyki" oczko.gif

Wojenna - życie zwykłego trepa też bywa ciekawe, szczególnie gdy ma się w censored.gif ideały i chce tylko przeżyc. Jednak w jakiegoś strategicznego PBFa też z chęcią zagram.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

5. iii... Warhammer - z ciekawym pomysłem na przygodę, również chętnie zagram.

Jeśli Mistrz Gry tolerowałby początkującą, chętnie bym także zagrała. Pomysł sesji szkoleniowej jakoś tak zamarł, króciutkie one by one niewiele by mi powiedziało o systemie.

Edytowane przez Mara

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja czekam już tylko na Firefly i będę mógł umrzeć szczęśliwy. smile.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. W Młotka 40k z chęcią bym zagrał, gdyby jakiś MG zechciał przyjąć newbie w tym systemie ^^ .

2. Podobnie z Deadlands. Mam gdzieś dwa podręczniki, ale niestety w formie elektronicznej i trochę ciężko przez to przebrnąć.

3. Koniec XIX wieku z jakimiś akcentami steampunkowymi albo horrorowymi.

4. Czasy współczesne, konkretniej tętniące życiem miasto. Najlepiej z jakąś intrygą. Żadne odrealnione rzeczy, typu np. Wampir. Życie zwykłego "miastowego" z pewną nutką akcji.

5. Westeeeern! Pełna dowolność, ale generalnie moje wcześniejsze postulaty zostały zbyte stwierdzeniem "to się nie uda" albo brakiem pomysłu.

A poza tym ta sesja kryminalna, którą Aquila planowała, mogłaby się w końcu odbyć...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja najchętniej zgłosiłabym się do jakiegoś MG z Hali Szkoleniowej do sesji erotycznej 1 na 1. Chodzi mi o ekspresyjne wyrażanie emocji, delikatność i subtelność tematu :/ Nie ukrywam, że zależy mi na tym aby Mistrzem była babeczka, bo mój mąż niekoniecznie odebrałby to jako "naukę kunsztu" oczko.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też bym chętnie spróbował zagrać w coś takiego. Za to nie upierałbym się specjalnie, żeby MG był facetem rolleyes.gif

(bo tak naprawdę jestem kobietą podającą się za faceta HAHAHAHA <demoniczny kobiecy śmiech>)

Edytowane przez technomancer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

/foch on

Bardzo śmieszne!

/foch off

oczko.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na poważnie, to myślę, że taka sesja nawet szkoleniowa cieszyłaby się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że jakaś odważna niewiasta się podejmie mistrzowania i sesja powstanie zeby2.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra tongue.gif To było zbyt trudne, rozumiem tongue.gif

To może jakiś horror, co? Z chęcią nauczyłabym się budowania klimatycznego strachu, który wraz z rozwojem posta, narasta, by na końcu dać popis totalnej agonii. Podzielcie się wiedzą ludzie, jak to robicie zeby2.gif Będę mogła się znęcać potem na swoich graczach zeby2.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zagrałabym w CyberPunka 2020 zeby2.gif Zwyczjna przygoda, proste zlecenie, ale utrzymane w klimatach systemu. Najlepiej gdyby MG pozwolił grać doświadczonymi punkami i pozwalał na sporo cyborgizacji.

zeby2.gif

Zagrałabym też w Demona tongue.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chętnie zagrałbym w miłą i pompatyczną DnD z fajerwerkami, levelkowaniem i ekspieniem, wypasionymi artefaktami i ratowaniem świata. Nawet niekoniecznie jako gracz, mógłbym spróbować "pomiszczować" w pbf...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież pomistrzujesz, kiedy tylko co poniektórzy zrobią karty krzywy.gif Ja już jednego takiego pilnuję.

Poza tym ja właśnie czekam na takie DnD zeby2.gif Być może na twoje chytry.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby były wliczone ułatwienia dla graczy nieobytych za bardzo z systemem (niestety nie miałem jeszcze okazji bawić się dłużej z D&D), byłbym chętny smile.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary, a zaglądałeś do rekrutacji? chytry.gif Mechanika jest tam bardzo dobrze rozkminiona.

No, no, ale zanim się rozpiszecie nie na temat, to się proszę zwrócić np. do tematu rekrutacji oczko.gif //Aeth

Edytowane przez Aeth

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam straszna ochotę na sesje w uniwersum Warcrafta... ale nie chce znowu mistrzować, wiec pliiiiz, zrób ktoś coś!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podpinam się pod Nergala.

Ino wakacje się zbliżają i za bardzo czasu mieć nie będę sad.gif .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście zagrałabym w dobry cyberpunk utrzymany w konwencji Matrixa/Ghost in the Shell. Ostatnimi czasy jeśli chodzi o SF, mamy tu same sesje Star Wars...

Z całą pewnością nie pogardziłabym też czymś na tle historycznym. Sesja dziejąca się w okresie II Wojny Światowej, możliwość wyboru narodowości i strony, zawodu, wszystkiego...mrr!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz